Darželis -
ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas
SUSIPAŽINKIME!
Pabandykite įsivaizduoti savo dieną, kurios lauktų šie nuotykiai: tyrinėti vabalus ir augalus, skaičiuoti akmenukus, lipti į medį, susikurti savo daržą, suprojektuoti plaustą, įsikurti palapinėje, suptis hamake, leistis į žygį per laukus, pievas ir miškus, snausti miegmaišiuose po atviru dangumi, susiręsti pavėsinę, sukurti laužą, mokytis stebėti ir nurimti, statyti saulės laikrodį, gaminti muzikos instrumentus, lipdyti iš molio…
Tikras nuotykių pilnas pasaulis. Tiesa?
Visa tai patiria vaikai ‘Šviesų slėnio” gamtos apsuptame darželyje!
NORITE TAPTI BENDRUOMENĖS DALIMI?
Susisiekite su mumis.
Susitiksime individualiam pokalbiui, kur susiderinsime lūkesčius ir pasitikrinsime, ar mums pakeliui: info@sviesuslenis.lt arba +37067698019
Pradėkime bendradarbiavimą
💛 Priėmimas į darželį
MOKESTIS UŽ DARŽELĮ
Įstojimo mokestis: Pagal galimybes ir susitarimą. Jei nupirksite tam tikrą inventorių patys savo vaikui, registracijos mokestis gali būti minimalus arba visai nemokamas.
Lankymo mokestis*: derinamas su kiekviena šeima ir visa bendruomene kartu kiekvienais metais.
*mokestis gali būti mažesnis, kai tėvai prisideda prie bendruomeninių veiklų (pvz. veiklų vedimas vaikams, prisidėjimas prie ūkio, stovyklų ar kitų darbų).
*pagal individualų susitarimą nuolaidos taikomos, kai darželį ar mokyklą lanko daugiau nei 1 vaikas iš šeimos.
💚 Ugdymo kaina
Prieš pradedant lankytis ugdymo erdvėje su vaiku kalbėkite apie naujus laukiančius pokyčius. Pasakokite, ką vaikas veiks, kur keliaujate, kiek laiko jis bus naujoje vietoje, kada jį pasiimsite. Pasakokite apie žmones, kuriuos sutiks, kas saugos ir globos bei apie naujus draugus. Jei vaikas nerimauja, sumažinkite jaudulį draugiškais paaiškinimais. Paruoškite vaiką naujam etapui taip, kaip norėtumėte, kad jums papasakotu apie naujus pokyčius jūsų artimas žmogus.
Prisitaikymas naujoje erdvėje. Pirmąsias savaites nusiteikite būti kartu su vaiku tol, kol jausite, jog vaikas gali būti be jūsų ir dėl to jausis gerai. Taip pat svarbu, kad pirmąsias savaites lankytumėte nuosekliai, o šeimos išvykas suplanuotumėte kitu metu po adaptacinio periodo.
Atvykimas ir išvykimas sutartu laiku yra labai svarbus tiek Jūsų vaikui, tiek ir mentorių komandai. Vėluojantis vaikas praleidžia svarbią ugdymo dalį – bendrą ryto pradžią, jaučia papildomą įtampą skubinamas, galiausiai gali nutikti taip, kad grupė bus išvykusi. Tokiu atveju ugdytojui yra sunku organizuoti veiklas, sudėtinga užtikrinti nuoseklų įgūdžių ir įpročių vystymą. Vakare vėluojant tėvams vaikas priverstas jaustis nepatogiai, nes mato, kitus draugus išvykstant, o jo vis dar nepaima. Taip pat, ugdytojai turi savo planų po numatytų darbo valandų.
Neatvykimas. Jei pasikeitė Jūsų planai ir tą dieną neatvyksite iki 10 val. praneškite ugdytojui. Jeigu planuojate tam tikrą laiką vaiko nevežti į ugdymo erdvę, prašome pranešti iš anksto ir įvardinti priežastį. Priežastis reikalinga tam, kad kitiems vaikams galėtume pasakyti, kodėl neatvyko Jūsų vaikas, jei to paklaustų, taip pat reikalinga dėl lankomumo žurnalo, kurį pildo ugdytojai.
🧡 Lankymo pradžia
SAVAITĖS VEIKLŲ PLANAS
Pirmadienis – darbų ir buities diena. Tvarkome aplinką, statome bei konstruojame. Patys verdame ar kepame ant laužo ir skaniai užkandžiaujame.
Antradienis – sporto ir judrumo diena. Važiuojame dviračiais, paspirtukais, bėgame, einame, šokinėjame, lipame, leidžiamės ar verčiamės kūliais.
Trečiadienis – žygių ir tyrinėjimų diena. Stebime, tiriame, keliaujame, pažįstame, susipažįstame, atrandame ir sužinome daugiau.
Ketvirtadienis – meninės raiškos diena. Šokame, dainuojame, vaidiname, muzikuojame, piešiame, lipdome, karpome, dažome.
Penktadienis – laisvas laikas improvizacijoms.
ŽYGIAI
Beveik kasdien keliaujame į žygius – pėsčiomis, dviračiais ar paspirtukais. Atrandame ir tiriame mus supančią gamtą, stebime kaip ją keičia metų laikai. Atradę puikią poilsio vietelę, užkandame, atsigaiviname, pailsime ir su daina leidžiamės į kelią 🙂
MĖNESIO IŠVYKOS
Kiekvieną mėnesį keliaujame į ekskursijas – aplankome įdomias vietas mieste: muziejus, bibliotekas, istorines vietas, edukacinius centrus ir kt.
BENDRUOMENĖS SUSITIKIMAI
Džiaugiamės kurdami augančią bendruomenę, kuri vysto kitokį požiūrį į mus supantį pasaulį, kuri sutelkia daugiau dėmesio santykiams ir išliekančioms vertybėms. Bendruomenė švenčia gyvenimą ir poilsį kartu. Organizuojame mums svarbias šventes ir džiaugiamės bendryste.
🪁 Savaitės veiklos
Kiekvieną vaiką turi auginti visa bendruomenė, todėl mums svarbu, kad kiekviena šeima realiai įsitrauktų į bendruomenės kūrimą. Lauko darželis yra šeimos darbo su vaiku pratęsimas, o tėvų atidumas ir rūpestis ugdymosi pratęsimas namuose. Tik bendradarbiaujant tėvams, auklėtojams, mentoriams vaiko brendimo kelyje auga visapusiška asmenybė. Pripažįstame, kad pagrindus gyvenimui ir reikšmingiausią indėlį duoda tėvai.
Mūsų bendruomenė vadovaujasi krikščionių-judėjų vertybinėmis nuostatomis. Žvelgiame į pasaulį per tris žmogaus būvius: fizinį, mentalinį ir dvasinį. Pripažįstame Kūrėjo veikimą kasdieniniame mūsų gyvenime.
🍇 Bendruomenė
🎉Šventės
Šventės susietos su šeimos gyvenimo vertybėmis ir žiniomis. Darželyje švenčiamos vaikų šventės suaugusiųjų neįpareigoja susirinkti tik dėl tradicijos. Norime, kad tai, kuo gyvename ir ką kuriame kartu būtų tikra, reikalinga ir prasminga.
Šventė prasideda darželyje (su tėvais ar be jų), o toliau tęsiama ir įprasimnama namuose, šeimos ar draugų rate. Siekime kurti tai, kas jauku ir reikalinga mums bei mūsų vaikams, palengva juos kreipdami į tai, kas svarbu gyvenime.
1. Gimtadieniai (akcentas – draugiškumas)
Minime gimtadienius. Tai visų laukiama šventė ir ją darome įvairių formų. Tai gali būti išvyka, gimtadienio žaidimai, kitokia veikla nei įprastai, ar šventinis iškilmingesnis stalas, muzika, dainos, vaidinimai ir t.t. Gimtadienius švenčia vaikai darželio metu arba su tėvais ir kviestiniais svečiais (iš anksto pranešus bendruomenei). Šios šventės metu su vaikais kalbame apie draugystę ir draugiškumą kaip apie labai brangią dovaną. Nes kartais draugas būna artimesnis net už tikrą brolį.
2. Palapinių šventė, rugsėjo pabaiga (akcentas – laisvė)
Kadangi mūsų veiklos nuolat vyksta lauke, mums ši šventė labai tinkama. Siūlome švęsti vaikams palapinių šventę, pasistatant papildomas palapines ir konstruojant savus namelius, savomis kūrybinėmis jėgomis (o namie pasistatykite palapinę su vaikais viduje). Vaikams galima pasakoti apie dabarties problemas ir kad laikini būstai tai pereinamasis laikotarpis, kuris gali būti smagus. Galima kalbėti su vaikais apie nelaisvę, pabėgėlius, apie Lietuvos praeitį, partizanus, netgi giliai pasinerti į praeitį – į biblinę istoriją (išsivadavimą iš Egipto vergovės). Palapinių šventė - tai mokymas branginti laisvę ir ją švęsti prisimenant priespaudą ir tuos, kurie dabar išgyvena sudėtingą laiką ir galbūt tenka gyventi laikinuose būstuose.
3. Derliaus šventė, lapkričio pradžia (akcentas – dėkingumas, gerovė)
Visi esame ūkininkai ar bent jau turime savo daržą, sodą. Tai gausos metas, kai viskas nuimama ir surenkama. Mes siūlome su vaikais taip pat rinkti, džiovinti, pjaustyti, ruošti derlių, o pasibaigus derliaus nurinkimo darbams švęsti gaminant maistą savo rankomis iš savo derliaus, sunešti, kas ką gero turi, pasipuošti gamtoje randamais augalais ir priemonėmis. Dėkoti Kūrėjui už viską, ką turime, mokyti vaikus dėkingumo ir jį išsakyti. Dėkingumą praktikuoti namuose ir aptarti su ugdytojais kaip kam sekasi.
4. Šviesos šventė, gruodžio pradžia (akcentas – dvasinė stiprybė)
Gruodžio laikotarpyje šviesos mažiausiai ir jos norisi daugiausiai. Švenčiame Šviesos šventę ir “Šviesų slėnis” tam tinkama vieta. Ugdytojai su vaikais kalba apie sezono kaitą, kas mūsų laukia, kad ateina žiema, kad reikia ruoštis. Laukdami šventės vaikai gali kurti iš medžio, kartono ar kitų medžiagų įvairius žibintus, kuriuose uždegtų žvakeles ir naudotų šventės metu, kurti žvakes iš vaško. Su vaikais galima bendrauti apie dvasios stiprybę, pasipriešinimą blogiui (tamsai), kad galime šviesti pasauliui savo gerumu, kaip tie maži žibintai, nešti savo šviesą ir šilumą gerais darbais. Sutarti su vaikais gerus darbus namuose, ryto rate pasakoti kaip sekėsi.
5. Valstybinės šventės (akcentas – pilietiškumas, vienybė)
Minime namuose ir darželyje. Kuriame atributiką (pvz.: su vaikais kepame trispalvius blynus), mokomės atpažinti valstybei reikšmingus simbolius ir datas. Kalbame apie tai, kas yra vienybė, pilietiškumas kaip tai išreikšti, kuo brangi ir svarbi Tėvynė. Galime dainuoti dainas ir giedoti Lietuvos himną. Sugalvoti savų būdų ar išvykų, minėti šias šventes vaikams įdomia forma (muziejų aplankymas, sportiniai bėgimai-minėjimai).