Atmintinė tėvams

Apranga ir reikalingas kiekis 2 metų vaikams:

3 x Apatinis sluoksnis: kelnaitės, kojinės. Šaltu sezonu papildomai: termo kelnės ir marškinėliai, šiltos kojinės.

3 x Vidurinis sluoksnis: marškinėliai ilgomis rankovėmis, treninginės kelnės siaurėjančiais galais, džemperis / megztinis. Šiltu sezonu medžiagas rinktis natūralių pluoštų, šviesios medžiagos.

1 x Viršutinis sluoksnis: Šaltu sezonu atskiras (rekomenduojam mergaitėms dėl tualeto žygyje) arba ištisinis kombinezonas, pirštinės, kepurė. Šiltesniu sezonu lengvesni viršutiniai rūbai.

1 x Vandeniui atspari apranga: lietaus striukė, kelnės, pirštinės, kepurė (pagal poreikį).

1 x Karštuoju sezonu papildomai: kepurė nuo saulės, maudymosi apranga, apsaugos priemonės nuo saulės ir vabzdžių, erkių.

1 x Avalynė: sandalai (pvz. crocs), guminiai batai, Šaltu sezonu: žieminiai batai, šlepetės vaikščiojimui patalpose.

Sauskelnės. Rekomenduojame užlipdomais kraštais, o ne užmaunamas. Kiekis pagal poreikį

👕 Vaikų apranga pagal amžių

Apranga ir reikalingas kiekis 3-6 metų vaikams:

2 x Apatinis sluoksnis: kelnaitės, kojinės. Šaltu sezonu papildomai: termo kelnės ir marškinėliai, šiltos kojinės.

2 x Vidurinis sluoksnis: marškinėliai ilgomis rankovėmis, treninginės kelnės siaurėjančiais galais, džemperis / megztinis. Šiltu sezonu medžiagas rinktis natūralių pluoštų, šviesios medžiagos.

1 x Viršutinis sluoksnis: Šaltu sezonu atskiras (rekomenduojam mergaitėms dėl tualeto žygyje) arba ištisinis kombinezonas, pirštinės, kepurė. Šiltesniu sezonu lengvesni viršutiniai rūbai.

1 x Vandeniui atspari apranga: lietaus striukė, kelnės, pirštinės, kepurė (pagal poreikį).

1 x Karštuoju sezonu papildomai: kepurė nuo saulės, maudymosi apranga, apsaugos priemonės nuo saulės ir vabzdžių, erkių.

1 x Avalynė: sandalai (pvz. crocs), guminiai batai, Šaltu sezonu: žieminiai batai, šlepetės vaikščiojimui patalpose.

Sauskelnės. Rekomenduojame užlipdomais kraštais, o ne užmaunamas. Kiekis pagal poreikį

Rūbų sluoksniavimas šaltu sezonu.

Sluoksniavimo tikslas – aprengti vaikutį ne daugiau nei reikia šilumai palaikyti, tuo pačiu neprarandant patogaus judėjimo džiaugsmo. Sluoksniavimo įpatumus lemia vaiko amžius, judrumas ir oro temperatūra.

Apatinis. Pirmasis rūbas, dengiantis kūną ir garinantis drėgmę. Efektyvus kai glaudžiai priglunda prie kūno ir yra plonas – marškinėliai be sagų ir pėdkelnės arba termo kelnės. Labai svarbu, kad apatinio sluoksnio rūbeliai nebūtų per dideli (užraitytos rankovės ar kelnių galai užspaudžia kraujotaką ir vaiko galūnės šala) ir per maži (pasilenkus rūbelis susislenka į viršų ir vaiko nugarytė, pilvukas ar blauzdos lieka nuogos).

Vidurinis. Storiausias sluoksnis sulaikantis šilumą. Šiame sluoksnyje efektyviausias vilnos arba ‘flysinės’ medžiagos megztukas, treninginės kelnės siaurėjančiais galais ir plonos vilnos kojinės.

Išorinis. Izoliuojantis nuo išorės poveikio sluoksnis. Kombinzonas arba lietaus apranga ir jų savybės labai svarbios kokybiškam vaiko būvimui lauke. Ugdymo įstaiga bet kurio amžiaus vaikams rekomenduoja atskirą arba ištisinį kombinzoną su aukštu atsparumu drėgmei ir guminius (ne impregnuotus) drabužius laukui.

1-3 m. amžiaus vaikai mažai judrūs, dar negebantys aiškiai pasisakyti kada jiems šalta/ karšta.

Tinkamiausias apatinis sluoksnis – vilna arba medvilnės (pėdkelnės, marškinėliai).

Tinkamiausias vidurinis sluoksnis – storesnis megztukas, treninginės kelnės (jei kombinzonas pastorintas, treninginių kelnių nereikia!), kojinės medvilninės/termo ir plonos vilnos/pastorintos sintetinės kojinytės.

Tinkamiausias išorinis sluoksnis – atskiras arba ištisinis kombinzonas su „insulate/thinsulate“ sluoksniu ir turintis aukštą atsparumą drėgmei. Kombinzonas turi turėti vidinius rankogalius ir gumytes ant batų.

4-8 m. amžiaus vaikai labai judrūs, greit sušyla/suprakaituoja. Tokio amžiaus vaikams reikalingi drėgmės nesulaikantys rūbai.

Tinkamiausias apatinis sluoksnis – vilna arba sintetiniai termo rūbai (kelnės, marškinėliai).

Tinkamiausias vidurinis sluoksnis – vidutinio storio megztukas, treninginės kelnės (jei temperatūra žemesnė nei – 10 laipsnių!), kojinės termo arba plonos vilnos kojinytės!

Tinkamiausias išorinis sluoksnis – ištisinis arba dviejų dalių kombinzonas su „insulate/thinsulate“ sluoksniu ir turintis aukštą atsparumą drėgmei. Kombinzonas turi turėti vidinius rankogalius ir gumytes ant batų.

⛄ Aprengimo instrukcija

Ligos

Sergantys vaikai (temperatūra, kosėjimas, nusilpimas, užkrečiama liga) turi likti namuose. Mes būtinai informuosime tėvus, jeigu pastebėsime, kad vaikui kyla temperatūra. Šiuo atveju vaiką privaloma pasiimti nedelsiant.

Sloga

Sloguojantis vaikas prieš jį vežant pas mus turi būti gerai apžiūrėtas ir įsitikinta, kad nėra rimtesnių pasekmių. Vaikui sloguojant, mes pasiliekame teisę bet kurią akimirką tėvų paprašyti atvykti jo pasiimti.

Erkės

Ugdymo erdvėje gali būti erkių. Jos nėra tokios pavojingos vaikams, jeigu yra tinkamai laikomasi prevencinių priemonių. Jeigu nėra kitokio individualaus susitarimo, mes, pastebėję į vaiką įsisiurbusią erkę, ją nedelsiant pašalinsime, o įkandimo vietą pažymėsime apibraukdami rašymo priemone.

Įkandimai

Ugdymo erdvės teritorijoje gali būti musyčių, uodų ir kitų vabzdžių, galinčių įkąsti. Jeigu Jūsų vaikas yra alergiškas kokiems nors įkandimams – apie tai mus prašome informuoti iš anksto.

Alergijos

Ugdymo erdvės teritorijoje gali būti augalų ar gyvūnų, kurie gali sukelti alergiją. Jeigu Jūsų vaikas yra alergiškas, kokiems nors augalams ar gyvūnams – apie tai mus prašome informuoti iš anksto.

Traumos

Egzistuoja normali rizika, kad vaikas gali užsigauti, susižeisti, patirti traumą. Įvykus incidentui mes taikysime adekvačias priemones, apimant, bet neapsiribojant, dezinfekuojančias ir / arba skausmą malšinančias priemones, pirmają pagalbą ar medikų iškvietimą. Apie medikų iškvietimą Jus informuosime nedelsiant.

Apsaugos priemonės

Jeigu tėvai pasirūpina, mes pagal poreikį profilaktiškai naudojame apsaugos priemones, kurios padeda apsisaugoti nuo erkių ir kitų vabzdžių įkandimų.

Maistas iš namų

Maistas turi būti pakuojamas daugkartinėje taroje. Reikėtų įdėti tokį maistą, kad po valgymo neliktų šiukšlių (pvz. sūrio lazdelė, batonėlis). Maistas turi būti taroje (pvz. obuolys ar bananas dedamas į dėžutę). Tara turi būti patogi vaikui, t. y. jis gali savarankiškai atidaryti/uždaryti, valgyti iš jos. Vanduo gali būti gertuvėje, kuri turi būti sandari, vaikui patogi.

Individualus valgiaraštis

Individualų maistą vaikui paruošia ir įdeda į tam tinkamą tarą (termosą ar sandarią dėžutę) patys tėvai. Vaikui maisto turi būti įdėta pakankamai pagal laiką, kurį jis bus ugdymo erdvėje.

Saldumynai

Draudžiama neštis saldumynus: saldainius, kramtomą gumą, saldžius sūrelius, šokoladus ar cukraus pagrindu glaistytus maisto produktus bei saldžius gaiviuosius gėrimus. Išskyrus specialias alternatyvas, kuriose nėra viršijamas cukraus kiekis, sveikus skanėstus ar tinkamus becukrius gėrimus.

Vaišės

Bendruomenės švenčių metu, kuomet šventėje dalyvauja vaikai ir tėvai, ir kai vaišių stalas suneštinis, tėvai vaišes pasirenka savo nuožiūra, taip pat atsako už savo vaiko priežiūrą šventės metu įskaitant valgymą. Nepaisant to, suneštiniam stalui rekomenduojame rinktis sveikesnius produktus ir laikytis vientisos bendruomenės nuostatos.

Vaistai

Lėtinių ligų atvejais, jei vaikui gydytojo paskirti vaistai, kuriuos reikia vartoti tuo metu, kai vaikas yra ugdymo erdvėje, tėvai (globėjai) ugdytojui turi pateikti raštišką sutikimą, leidžiantį VšĮ “Stipri šeima” administruoti vaistų davimą vaikui ir gydytojo vaisto receptą (arba recepto kopiją) išrašytą konkrečiam vaikui. Ugdytojas su tėvais (globėjais) suderina vaisto vartojimo administravimo planą: vaistas, dozė, vartojimo tvarkaraštis, vartojimo būdas, galimi pašaliniai reiškiniai. Tėvai (globėjai) vaistus pateikia tik originalioje vaisto pakuotėje su informaciniu lapeliu. Ant pakuotės turi būti užrašytas vaiko vardas ir pavardė, kuriam skirti vaistai. Bet kokiu atveju pirma to vaisto dozė turi būti suvartota vaikui esant namie.

💝 Sveikata

Kiekvieną vaiką turi auginti visa bendruomenė, todėl mums svarbu, kad kiekviena šeima realiai įsitrauktų į bendruomenės kūrimą. Lauko darželis yra šeimos darbo su vaiku pratęsimas, o tėvų atidumas ir rūpestis ugdymosi pratęsimas namuose. Tik bendradarbiaujant tėvams, auklėtojams, mentoriams vaiko brendimo kelyje auga visapusiška asmenybė. Pripažįstame, kad pagrindus gyvenimui ir reikšmingiausią indėlį duoda tėvai.

Mūsų bendruomenė vadovaujasi krikščionių-judėjų vertybinėmis nuostatomis. Žvelgiame į pasaulį per tris žmogaus būvius: fizinį, mentalinį ir dvasinį. Pripažįstame Kūrėjo veikimą kasdieniniame mūsų gyvenime.

🍇 Bendruomenė