Socialinis Verslas -

VšĮ "Stipri šeima"

Kas yra socialinis verslas?

Socialiniai verslai – tai organizacijos, kurių misija yra atrasti kūrybiškus, verslius sprendimus didžiausioms socialinėms visuomenės problemoms spręsti.

Socialiniai verslai ne tik generuoja pelną, tačiau ir sprendžia skurdo, išsilavinimo galimybių stygiaus, nedarbo, visuomenės sveikatos ir kitas problemas.

KUO SKIRIASI NUO ĮPRASTŲ ĮMONIŲ?

Skirtingai nuo įprastų įmonių, korporacijų, socialinio verslo organizacijų pagrindinis siekis yra ne pelnas, o teigiami pokyčiai visuomenėje. Žinoma, pelnas taip pat svarbus, kad organizacija galėtų būti nepriklausoma ir finansuoti savo veiklą.

pagal socialinisverslas.lt

VšĮ "Stipri šeima"

VšĮ "Stipri šeima" socialinio verslo modelis - išorinis. Visas iš ekonominės veiklos gautas pelnas yra naudojamas siekiant įgyvendinti socialinio poveikio tikslus.

Socialinio poveikio tikslas - gerinti mokymo pasiekiamumą, sudarant palankias sąlygas šeimoms ir vienišiems tėvams, priklausantiems tikslinėms grupėms, dalyvauti socialinius įgūdžius ugdančiuose seminaruose, mokymuose ir praktiniuose kursuose. Didelį dėmesį skiriant santykių stiprinimo, geresnio tarpusavio ryšio kūrimo, pasitikėjimo savimi ugdymo, atsistatymo po krizių santykiuose ir kitoms darnaus gyvenimo principus šeimose pritaikytoms temoms.

Socialinio verslo tikslinė grupė yra daugiavaikės ir nepilnos šeimos - vieniškos mamos ar tėvai. Tokios šeimos dažnai dirba daugiau, siekdamos papildomo uždarbio ir tai turi įtakos jų savijautai, santykiams, pasitikėjimui savimi ir kt. Be to, apsirūpinus būtiniausiais poreikiais, jiems dažnai trūksta laiko ir pinigų, kad puoselėtų santykius.

Mokymai, kursai, seminarai ir konsultacijos visame rajone padės daugiavaikėms šeimoms išsaugoti darnius tarpusavio santykius bei santuoką ir taip pat puoselėti tvirtus ryšius su vaikais. Vienišiems tėvams padės įgyti tinkamų įgūdžių, kad išvengtų pasikartojančių problemų kituose santykiuose ir pagerintų pasitikėjimą savimi.

Sprendžiama socialinė problema - aukštas šalies ir Molėtų rajono skyrybų vidurkis, kuris parodo įgūdžių trūkumą kuriant darnius ir ilgalaikius santykius.

Viena iš svarbių problemų, kurią sprendžiame, yra aukštas skyrybų rodiklis Lietuvoje ir Molėtų rajone. Remdamiesi Oficialiuoju Lietuvos statistikos portalu ir Statistikos departamento duomenimis, nustatėme, kad 2019 m. užregistruota 19,5 tūkst. santuokų, tačiau išsituokė 8,7 tūkst. porų. Skyrybų rodiklis pastaraisiais metais nesikeičia ir sudaro 44,5%, tačiau Molėtų rajone šis rodiklis yra žymiai aukštesnis - 57,6%.

Daugiau nei pusė (54 proc.) 2019 m. išsituokusių porų turėjo bendrų vaikų iki 18 metų amžiaus. Po skyrybų daugeliu atvejų liko gyventi 6,7 tūkst. vaikų (2018 m. - 6,6 tūkst.), kurie gyvena be vieno iš tėvų (dažniausiai be tėvo) rūpestingos globos. Tarp 2009 ir 2019 metų, nepilnose šeimose liko gyventi daugiau nei 80 tūkst. vaikų.