🎉 Šventės susietos su šeimos gyvenimo vertybėmis ir žiniomis. Mokykloje-Darželyje švenčiamos vaikų šventės suaugusiųjų neįpareigoja susirinkti tik dėl tradicijos. Norime, kad tai, kuo gyvename ir ką kuriame kartu būtų tikra, reikalinga ir prasminga.
Šventė prasideda mokykloje-darželyje (su tėvais ar be jų), o toliau tęsiama ir įprasimnama namuose, šeimos ar draugų rate. Siekime kurti tai, kas jauku ir reikalinga mums bei mūsų vaikams, palengva juos kreipdami į tai, kas svarbu gyvenime.
1. Gimtadieniai (akcentas – draugiškumas)
Minime gimtadienius. Tai visų laukiama šventė ir ją darome įvairių formų. Tai gali būti išvyka, gimtadienio žaidimai, kitokia veikla nei įprastai, ar šventinis iškilmingesnis stalas, muzika, dainos, vaidinimai ir t.t. Gimtadienius švenčia vaikai mokyklos-darželio metu arba su tėvais ir kviestiniais svečiais (iš anksto pranešus bendruomenei). Šios šventės metu su vaikais kalbame apie draugystę ir draugiškumą kaip apie labai brangią dovaną. Nes kartais draugas būna artimesnis net už tikrą brolį.
2. Palapinių šventė, rugsėjo pabaiga (akcentas – laisvė)
Kadangi mūsų veiklos nuolat vyksta lauke, mums ši šventė labai tinkama. Siūlome švęsti vaikams palapinių šventę, pasistatant papildomas palapines ir konstruojant savus namelius, savomis kūrybinėmis jėgomis (o namie pasistatykite palapinę su vaikais viduje). Vaikams galima pasakoti apie dabarties problemas ir kad laikini būstai tai pereinamasis laikotarpis, kuris gali būti smagus. Galima kalbėti su vaikais apie nelaisvę, pabėgėlius, apie Lietuvos praeitį, partizanus, netgi giliai pasinerti į praeitį – į biblinę istoriją (išsivadavimą iš Egipto vergovės). Palapinių šventė – tai mokymas branginti laisvę ir ją švęsti prisimenant priespaudą ir tuos, kurie dabar išgyvena sudėtingą laiką ir galbūt tenka gyventi laikinuose būstuose.
3. Derliaus šventė, lapkričio pradžia (akcentas – dėkingumas, gerovė)
Visi esame ūkininkai ar bent jau turime savo daržą, sodą. Tai gausos metas, kai viskas nuimama ir surenkama. Mes siūlome su vaikais taip pat rinkti, džiovinti, pjaustyti, ruošti derlių, o pasibaigus derliaus nurinkimo darbams švęsti gaminant maistą savo rankomis iš savo derliaus, sunešti, kas ką gero turi, pasipuošti gamtoje randamais augalais ir priemonėmis. Dėkoti Kūrėjui už viską, ką turime, mokyti vaikus dėkingumo ir jį išsakyti. Dėkingumą praktikuoti namuose ir aptarti su ugdytojais kaip kam sekasi.
4. Šviesos šventė, gruodžio pradžia (akcentas – dvasinė stiprybė)
Gruodžio laikotarpyje šviesos mažiausiai ir jos norisi daugiausiai. Švenčiame Šviesos šventę ir “Šviesų slėnis” tam tinkama vieta. Ugdytojai su vaikais kalba apie sezono kaitą, kas mūsų laukia, kad ateina žiema, kad reikia ruoštis. Laukdami šventės vaikai gali kurti iš medžio, kartono ar kitų medžiagų įvairius žibintus, kuriuose uždegtų žvakeles ir naudotų šventės metu, kurti žvakes iš vaško. Su vaikais galima bendrauti apie dvasios stiprybę, pasipriešinimą blogiui (tamsai), kad galime šviesti pasauliui savo gerumu, kaip tie maži žibintai, nešti savo šviesą ir šilumą gerais darbais. Sutarti su vaikais gerus darbus namuose, ryto rate pasakoti kaip sekėsi.
5. Valstybinės šventės (akcentas – pilietiškumas, vienybė)
Minime namuose ir mokykloje-darželyje. Kuriame atributiką (pvz.: su vaikais kepame trispalvius blynus), mokomės atpažinti valstybei reikšmingus simbolius ir datas. Kalbame apie tai, kas yra vienybė, pilietiškumas kaip tai išreikšti, kuo brangi ir svarbi Tėvynė. Galime dainuoti dainas ir giedoti Lietuvos himną. Sugalvoti savų būdų ar išvykų, minėti šias šventes vaikams įdomia forma (muziejų aplankymas, sportiniai bėgimai-minėjimai).
Naujas pasiūlymas – 6. Lygiadieniai
Dar laukiame pasiūlymų šentės formai ir akcentui.
Galėtume švęsti su muzika, pvz. padaryti dainuojamosios poezijos vakarą